Bakır TencereTencere

Bakır Tencere Yemek Pişirmek İçin Sağlıklı?

Bakır Tencereler Binlerce Yıldır, İnsanoğlu Tarafından Kullanıldı

Bakır Tencere yemek pişirmek için, aslında en sağlıklı yemek pişirme gereci diyebiliriz. Son yıllarda çok fazla artan hastalıklar yüzünden, uzmanlar yemek pişirme gereçleri ve tabaklar üzerinde detaylı araştırmalar yapmaya başladılar.

Bu konuda yapılan araştırmalara göre;

– Çelik ve Alüminyum Tencereler Kanser Riski Taşıyor.

– Döküm Tencerelerin Demir Eksikliğine İyi Geldiğiniz.

– Düdüklü Tencerelerin Zaman ve Isıdan Tasarruf sağladığını.

– Granit Tencerelerin Büyük ve Gözle Görülür Zararı olmadığını başlıklar altında toplayabiliriz.

Buna ek olarak, insanlığın varoluşundan bu yana yemek pişirme ihtiyacı hep vardı. Bakır Tencere de insanlık tarihinde uzun zamandır yer almaktadır.

Hem sağlık açısından daha sağlıklı olması. Hem temizlik açısından daha başarılı olması her zaman tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Ayrıca Bakır’ın doğası gereği kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir de “kalay” özelliği vardır.

Bakır Tencere ile Et Pişirmek

Bakır Tencere Yemek Pişirmek İçin Sağlıklı? Bakır Tencere Tencere

Konya’nın meşhur yemekleri arasında yer alan Fırın Kebabını pişirmek için Konyalı fırıncılar, her daim Bakır Tencereyi tercih etmişlerdir. ET’e verdiği lezzet ve pişirme süresini hızlandırması. En çok tercih sebepleri arasındadır.

Konya Fırın Kebabının dünyaca ünlü olmasında Bakır’ın önemi, fırında yakılan odunun, seçilen etin bile önemi ve yeri farklıdır.

Bir de geçmişte en çok tercih edilen bakır ürünler arasında kahve cezveleri gelmektedir. Bakır’ın ve bakır işçiliğinin en güzel örneklerini nerede bulabiliriz diye soracak olursanız, bunun için doğru il Şanlıurfa’dır…

Size Bakır ürünlere ulaşabileceğiniz bir adres de vermek istiyorum. Buna ek olarak Tencere konusundaki genel yazıma da göz atmak isterseniz, beni gerçekten memnun etmiş olursunuz.

NOT : Bakır Tencereyi ilk defa kullanacağınızda, tencerenin içerisine bakır yüzeyi kaplayacak kadar, 3-4 CM yüksekliğinde süt doldurulur. Bu süt, kısık ateşte kaynayana kadar beklenir. Süt kaynadıktan sonra tencerenin her yerine temas edecek şekilde tencerenin pişirme yüzeyi iyice ovalanır. Sonrasında deterjan ile tencereyi yıkayıp bir kere de temiz su ile kaynattıktan sonra. Gündelik yaşamınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bakır Tencerede kalay akması, bozulması vs. durumlar ciddi sağlık problemlerine, zehirlenmelere sebep olmaktadır. Bu konuya bir hayli özen göstermek gerekli. Bakır Tencere modellerine buradan göz atabilirsiniz.

] }

Tenceres

2000 Yılından beridir bilgisayar ile ilgilenen ve her geçen günde ilgisi artan, enerjisi azalmayan bir bilgisayar aşkım var. Bunu da çeşitli kategorilerde siteler yaparak insanlara yararlı olmaya çalışıyorum. Umarım bu kez, size yardımcı olmuşumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Kapatıp Tekrar Ziyaret Ediniz...
maksibet giriş maksibet film hd izle film izle film hd izle şutbet giriş şutbet oslobet giriş oslobet betmoris giriş betmoris elexusbet giriş favorislot elexusbet giriş