Tencere
Trend

Tencere Seçimi ve Tencere Hakkında Merak Edilenler

Tencere Kelimesinin Sözlük Anlamı..!

Tencere kelimesi, farça yazılışı tengire veya tenkira anlamına gelmektedir. Fakat Düdüklü Tencere kelimesinin kökeni hakkında genel bir bilgi veya kesin bir netice yoktur. Tencerenin Türkçe sözlük karşılığı ise;

Sözlük Anlamı : Yemek pişirilen, genelde metal ve derin kab..

şeklinde yorumlanmaktadır.

Tencereler Mutfağın Olmazsa Olmazıdır

Tencere günümüzde her mutfakta olmazsa olmaz bazı ürünler vardır. Bana göre bunların en başında tencere gelmektedir. Günümüzdeki yüksek teknoloji ve artan nüfus sayesinde tencereler de oldukça çeşitlenmiş ve büyük bir sektör haline gelmiştir. Sitemizde genel size markalar ve modelleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Burada asıl amacımız doğru ürünlere, doğru fiyat ile ulaşmanızda yardımcı olmaktır.

Tencere Seçimi ve Tencere Hakkında Merak Edilenler Tencere
Tencere Çeşitleri

Sitemizde bir çok marka ve modelden haberler bulabileceksiniz. Ama size başlıca kategorilerden bahsetmek istiyorum…

Düdüklü 
Granit 
Döküm 

Yemek pişirmek isteyen bir insanın ilk ihtiyacı olan mutfak gerecinin günümüzde binlerce, hatta on binlerce çeşidi bulunmaktadır. Teknolojiye ayak uydurarak sağlık konusunda da ileri düzeyde ürünler üretilmektedir.

Geçmişte insanlar çok fazla teknolojiye sahip olmadıkları için bakır ve alüminyum tencere kullanırlardı. Bakırın da kalaylanması gibi bir durumu söz konusuydu. Bu gerçekten dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bazen kalay işlemi yanlış yapılır ve kalay madeninin ısıyı görünce erimesi söz konusu olmuştur. Haliyle bu da insan sağlığı açısından oldukça zararlı bir durumdur. Ölümle bile sonuçlandığı görülmüştür.

Ama günümüzdeki teknoloji sayesinde bir çok kaplama teknolojisi bulunmakta ve insan sağlığı için de gerçekten önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, Et pişirme için kullanılabilecek en uygun tencere türüdür, Tencere

Evet sebze yemeği yaparken doğru tercihtir. Tencere

Tencere temizliği oldukça basittir. Her türlü yıkayabilirsiniz. İster elde, ister bulaşık makinesinde.

fiyatları 150 Liradan başlamaktadır. Daha pahalıları da mevcuttur. Tencere

Tenceres

2000 Yılından beridir bilgisayar ile ilgilenen ve her geçen günde ilgisi artan, enerjisi azalmayan bir bilgisayar aşkım var. Bunu da çeşitli kategorilerde siteler yaparak insanlara yararlı olmaya çalışıyorum. Umarım bu kez, size yardımcı olmuşumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Kapatıp Tekrar Ziyaret Ediniz...