Bakır TencereCam TencereÇelik TencereÇelik Tencere SetiEmaye TencereTencere

Her Yemek Her Tencere de Yapılır mı?

Granit Tencere, Bakır Tencere, Döküm Tencere aynı yemeğe aynı tadı verir mi?

Her yemek, her tencere de yapılır mı. Bir takipçimiz bu şekilde bir soru yöneltmiş. Bizde Tenceres.Com yöneticileri olarak bu soruyu cevaplamak için bir araştırma yaptık. Öncelikle tencere seçimi yapabilmek için ne pişireceğimizi belirlememiz lazım. Pişirilmek istenilen gıda türü belirlendikten sonra, geçmişteki deneyimlerimizi de göz önünde bulundurarak, pişme süresini tahmin etmemiz gerekmekte. Pişireceğimiz Gıda’nın kolay mı? Yoksa zor mu piştiği çok önemli. Bunu da belirledikten sonra seçime geçebiliriz.

Örneğin bir et türü pişireceksek, ET’in uzun sürelerde piştiğini unutmamalıyız. O yüzden yüksek ısılarda kapalı tencerelerde pişirmek, her zaman için en akıllıca çözüm olacaktır. Ama burada şunu asla unutmayın. ET’in bile çeşitleri ve çeşitli pişme süreleri vardır. Yani bir tavuk ile bir hindinin pişme süresi aynı değildir. Bu tür bilgilere doğuştan sahip olmak imkansız. Bu yüzden bir çok konuda siz de internetten destek alabilirsiniz. Bu tür et türlerini pişirmek için benim şahsi tavsiyem ve en hızlısı her zaman için düdüklü tencere‘dir…

Her Yemek Her Tencere de Yapılır mı? Bakır Tencere Cam Tencere Çelik Tencere Çelik Tencere Seti Emaye Tencere Tencere

Sebze Yemeği Pişirmek İçin İdeal Tencere Ne Olmalı

Mesela sebze veya bakliyat tarzı bir şeyler pişirecekseniz bu kez işler değişir. Sebze yemekleri için bana göre en güzel tercih her zaman Çelik Tencere olmalıdır. Bakliyat türü yemeklerde ise Granit Tencere veya Döküm Tencere daha lezzetli sonuçlar ortaya koyabilir. Ama sebze yemeklerinde benim tercihim her zaman Çelik Tencere ve Çelik Tava olmuştur. Ama güzel bir Kuru Fasulye yemeği pişirecekseniz, kısık ateşte ve döküm de olması her şeyi çok değiştirecektir. Aynı şekilde Kutu Fasulyenin yanına mükemmel bir Pirinç Pilavı yapmak için Granit Tencere doğru tercih olacaktır. Her iki yemeğinde lezzeti ve doğru pişirme süresi ile mutfakta harikalar yaratacağınıza emin olabilirsiniz. Tabii burada kullanılan malzemenin illaki lezzet konusunda takviyesi olacaktır.

Bu saydıklarımız illaki olmazsa olmaz kurallar değildir. Bir takipçimizin Nefis Yemek Tarifleri sitesinde paylaştığı ve düdüklü tencere ile sebze pişirilebileceğinin en güzel örneklerinden birisi olan bir tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.

Gelelim ufak tefek tüyolara ve pişirme önerilerine. Bazen canınız ızgara çekebilir ama ya uygun mevsim değildir. Ya da gidebileceğiniz uygun bir yer yoktur. Ama elinizde ızgara da yapmak için uygun et türü mevcuttur. Bu durumda ihtiyacınız olan tek şey, bir döküm tencere ya da tava. İnanın dökümün o yüksek ısı saklama kabiliyeti evinizdeki ızgara keyfinizi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Lava %100 yerli bir markadır. Türk malıdır...

Döküm tencere ve tavalar kolay kolay çizilmez. Ama sizin döküm tencereniz kaplamalı mı? Kaplamasız mı? Bu önemli.

Türkiye'de döküm konusunda gerçekten bir çok marka var. Ama ben kaplamalı ürünlerde LAVA'yı tercih ediyorum.

Döküm tava gerçekten yüksek ateşte ısınmışsa, yapışmaz...

Tenceres

2000 Yılından beridir bilgisayar ile ilgilenen ve her geçen günde ilgisi artan, enerjisi azalmayan bir bilgisayar aşkım var. Bunu da çeşitli kategorilerde siteler yaparak insanlara yararlı olmaya çalışıyorum. Umarım bu kez, size yardımcı olmuşumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Kapatıp Tekrar Ziyaret Ediniz...