Granit TencereGranit Tencere Seti
Trend

Granit Tencere Seti ve Bir Kaç Tiyo ve Önemli Öneriler

Bir Set, Kaç Parçadan Oluşur...

Granit Tencere Seti günümüzde, genellikle 6 veya 7 parçadan oluşmaktadır. 3 Adet Granit Tencere ve 1 tane de Granit Tava olmak üzere… Lezzetli ve sağlıklı bir yemek yapmanın ilk kuralı her zaman için doğru mutfak gereçlerini tercih etmekten geçer. Bu yüzden Granit Tencere Seti, mutfağınız için her zaman en doğru tercih olacaktır. Yemeğin kıvamı ve lezzeti hatta doğru pişmesinde en büyük etken tenceredir. Görünüş itibariyle teflon tencereye benzeyen granit tencereler çizilmeye karşı daha dayanıklıdır. Bu yüzden bugün teflon tencerelere göre daha çok tercih edilmektedir. Karaca, Taç, Cem, Emsan, Papilla, Korkmaz ve Schafer en çok tercih edilen markalarıdır.

Sağlıklı Yemek Pişirmenin Sırrı

Sağlıklı yemek pişirmeye olanak tanıyan Granit Tencereler görüntüsü ve ergonomik kullanımı ile mutfağınıza şıklık katacaktır. Genellikle mutfaklar, bir evin en işlevsel yerlerinin başında gelmektedir. Burada kullanılan doğru mutfak gereçleri, hem işlerinizi kolaylaştıracak hem de keyif almanıza sebeb olacaktır.

Yapacağınız Yemeğe Göre Tencere Seçimi

Granit Tencere Seti ve Bir Kaç Tiyo ve Önemli Öneriler Granit Tencere Granit Tencere Seti

Lezzetli ve sağlıklı bir yemek yapmanın ilk kuralı, her işte olduğu gibi yemek yaparken keyif almaktan geçer. İnsanlar her zaman sevdikleri işi yaparak başarıyı yakalamışlardır. Bu yüzden de yapacağımız yemeğe en uygun ekipmanları seçmek her zaman işimizi daha da kolaylaştıracaktır. Hangi yemeği yaparsanız yapın, bunun için mutfağınızda bir Granit Tencere Seti varsa her şey kolay olacaktır. Örneğin; tane tane bir pirinç pilavı yapmak için farklı ebatta bir tencere. Güveç yapmak için farklı ebatta bir tencere ya da et sote yapmak için farklı ebatta bir ürün tercih etmelisiniz.

Granit Tencere Seti ve Yapışmaz Yüzeyinin Önemi

Tıpkı, teflon ve seramik gibi yapışmaz yüzeyi sayesinde yemek pişirirken yağ bile kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Sağlık konusunda teflon’dan çok daha başarılıdır. İçerisinde teflon gibi ağır metaller bulunmadığı için, yemeklere bu kimyasalların bulaşması gibi bir risk yoktur. Üstün teknolojisi sayesinde de yemek pişirirken, yemeklerinizi tekrar ısıtırken, tabanından aldığı ısıyı yüzeye eşit ve dengeli bir şekilde iletir. Bu da sizin enerji tasarrufu sağlamanıza gerçekten katkı salayacak bir unsurdur.

Buna ek olarak size bu konuda kendiminde kullandığı ve yıllardır mutfağımdaki yeri hiç değişmeyen Emsam Granit Tencere Siteni tavsiye edeceğim. Bunu bir reklam olarak görmenizi istemiyorum. Ama her zaman şunu savunmuşumdur. Bir firma her zaman en iyi bildiği işi yapmalı. Bu yüzden de Emsan bu konuda yıllardır en iyi bildiği işi, en iyi bildiği şekilde yapıyor…

Arkeologlar; Çömlekçiliğin ilk bulgularından beri tencerenin hayatımızda olduğunu ifade ediyorlar. Bu da ortalama 16.000 yıl öncesine tekamül ediyor.

Bulaşık makinesinin kaşıklığına koyacağınız yarım limon kabuğu ile bulaşıklarınızın daha parlak olmasını hem de makinenin içinin kokmamasını sağlarsınız. Doğal bir ürün kullandığınız için sağlığınız açısından hiç bir şekilde risk oluşturmaz. Bulaşık makinenizin tuzunu sık sık kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Tencerenizi yemekten sonra hemen yıkamazsanız dahi ıslatıp bekletin veya akıtıp makineye atın ki temizliği kolay olsun. Ayrıca, balık tavalarını yıkarken ilk yıkama suyunun soğuk olmasına dikkat edin. Sünger ve limon kabuğu ile sürttüğünüzde balık tavanız hem kokusunu kaybeder hem de daha parlak bir görünüme sahip olur…

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, Et pişirme için kullanılabilecek en uygun tencere türüdür,

Granit Tencere Evet sebze yemeği yaparken doğru tercihtir.

Granit Tencere çok narin bir ürün değildir. Ama özelliği gereği çok fazla çizilmeye meyillidir. Dikkat etmekte fayda var.

2-3-4-5 LT lik modelleri mevcuttur.

Tenceres

2000 Yılından beridir bilgisayar ile ilgilenen ve her geçen günde ilgisi artan, enerjisi azalmayan bir bilgisayar aşkım var. Bunu da çeşitli kategorilerde siteler yaparak insanlara yararlı olmaya çalışıyorum. Umarım bu kez, size yardımcı olmuşumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Kapatıp Tekrar Ziyaret Ediniz...