Düdüklü TencereDüdüklü Tencere Nasıl KullanılırFissler Düdüklü Tencere
Trend

Fissler Düdüklü Tencere Bir Alman Devi

Dünya Markası Fissler Düdüklü Tencere Çeşitleri

Fissler Düdüklü Tencere de diğer düdüklü tencerelerdeki pişirme mantığının aynısını kullanmaktadır. Fakat Fissler Düdüklü Tencerenin En ucuz olanları bile 2000₺ civarındadır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise, Fissler’in bir Alman markası ve Dünyaca tanınmasıdır diyebiliriz. Düdüklü’nün pişirme mantığını hepimiz biliyoruz. Bir fizik kanununa bağlı kalarak, yüksek basınç sayesinde yemekleri pişirmektedir. Bu yüzden de hızlı ve tasarruf sağlayan bir üründür.

Normal koşullar altında su 100 Santigrat derece de kaynar. Fakat basınç düşerse, örnek olarak yüksek bir zirvede su daha düşük sıcaklıklarda kaynayacaktır. Palandöken Dağnın zirvesinde suyun yaklaşık kaynama sıcaklığı 72 derece civarıdır. Hava basıncı arttıkça da kaynama derecesi artacaktır. Düdüklü tencerenin de tam olarak çalışma prensibi bu diyebiliriz.

Düdüklü Tencere Sızdırmazlığı ve Çalışma İlkesi

Paslanmaz çelik yapısı ve sızdırmazlığı sayesinde hızlı ve güvenli yemek pişirmek için en güzel mutfak gerecidir. Tencerenin kapağı kapanır kapanmaz içeriye asla yeni hava girişi olmaz. İsmini aldığı “düdük” yani yüksek basınç emniyet valfi siz istemedikten sonra asla içeride oluşan yüksek basıncı dışarıya çıkartmayacaktır. Bu sayede su kaynadıkça oluşan buhar sayesinde daha da yüksek bir basın oluşacak ve içerideki ısı çok kolay şekilde yükselecektir. Bu da sizin düdüklü tencere ile inanılmaz lezzetli ve hızlı yemekler yapmanıza olanak tanıyacaktır.

Düdüklü Tencere Benim İçin Neler Yapar?

Aslına bakarsanız bu sorunun oldukça geniş ve fazla cevabı var. Düdüklü’nün sizin için yapabileceği en muhteşem ve cana deyecek faydası zamandan kazanmanızdır. Normal bir tencere de et haşlamak veya kavurmak isterseniz bunun için ayırmanız gereken süre en az 1 saati bulacaktır. Ama düdüklü tencere de et haşlamak, etin cinsine göre maksimun 25 dakika sürecektir. Ve inanın normal tencere veya tavada yapılan kavurmadan katbekat daha lezzetli olacaktır.

Düdüklü tencere’nin avantajlarını maddeler halinde sıralayacak olursak da;

Fissler Düdüklü Tencere Bir Alman Devi Düdüklü Tencere Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır Fissler Düdüklü Tencere
Dünya Markası Fissler Düdüklü Tencere Çeşitleri
  • Pişirmiş olduğunuz yiyeceklerin vitamin içeriklerini %90’a kadar korur.
  • Pişirme süresini en az %50 azaltarak zamandan tasarruf sağlar.
  • Pişirme sırasında besinlerin zarar görmeden pişmesini sağlar
  • Kapalı pişirme sayesinde yiyeceklerin aromalarını korur
  • Üst düzey bir güvenliğe sahiptir. Kullanım kurallarına uyulduğu sürece…
  • Zamanın yanı sıra yine en az %50 enerji tasarrufu sağlar.
  • Uyumluluk konusunda her türlü pişirmeye ayak uydurur.

Fissler Düdüklü Tencerenin Başlıca Özellikleri

Güvenlik ilk etapta, tabii ki, baskı altında pişiriyor. Düdüklü tencerelerimizin her birinde emniyet valfi bulunur . Çok fazla artarsa ​​içeriden basıncı serbest bırakır. Buna ek olarak, düdüklü tencerelerin piyasaya sürülebilmesi için katı kurallara uyması gerekir .

Kapasiteli düdüklü tencereler 2,5 ila 10 litredir. Size uygun büyüklük, evinizdeki insan sayısına bağlıdır. Ama en çok tercih edilen modeli Fissler Düdüklü Tencere 6 LT ve 4.5 LT olanıdır.

Tüm düdüklü tencerelerin en az iki pişirme kademesi vardır: hafif bir kademe ve yoğun bir kademe. İster elektrik, gaz, cam seramik veya indüksiyon olsun : Fissler düdüklü tencereler her ocak için uygundur ve doğru pişirme sağlar.

Bakım ve temizlik : Hem tencere hem de kapak (taç, tutacak ve sızdırmazlık halkası olmadan) pas tutmaz ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Düzgün çalıştıklarından emin olmak için pişirme tepesi, kapak tutacağı ve conta elle temizlenmelidir. Ayrıca contayı yaklaşık 450 pişirmeden sonra veya yaklaşık 24 ayda bir değiştirmelisiniz.

Bir de Fissler Düdüklü Tencere fiyatları hakkında kısaca bir bilgi vermek istiyorum. Ürün ithal olduğu için fiyatları ülkemize göre biraz yüksek. En ucuz Fissler Düdüklü Tencere Fiyatı 1500₺ civarında. Tabi litre ve model değiştikçe de 5000₺’ye kadar muhtelif ürünleri mevcut.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, Et pişirme için kullanılabilecek en uygun tencere türüdür,

Evet sebze yemeği yaparken doğru tercihtir.

Fissler Düdüklü Tencere temizliği oldukça basittir. Her türlü yıkayabilirsiniz. İster elde, ister bulaşık makinesinde.

Fissler Düdüklü Tencere fiyatları 1500 Liradan başlamaktadır. Daha pahalıları da mevcuttur.

Fissler Düdüklü Tencere 2-3-4-5-6-8-10 LT lik modelleri mevcuttur.

Tenceres

2000 Yılından beridir bilgisayar ile ilgilenen ve her geçen günde ilgisi artan, enerjisi azalmayan bir bilgisayar aşkım var. Bunu da çeşitli kategorilerde siteler yaparak insanlara yararlı olmaya çalışıyorum. Umarım bu kez, size yardımcı olmuşumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Kapatıp Tekrar Ziyaret Ediniz...