Ev Elektroniği

Dyson Robot Süpürge İncelemesi ve Yorumları

Dyson Eye 360 Robot Süpürge, O Bir Efsane...!

Dyson Robot Süpürge için bir çok şey söylendi. Dyson Robot Süpürge Yorumları başlığı altında çok fazla yorumlar yapıldı. Bende kişisel deneyimlerime dayanarak son 8 yılda sadece merakımdan dolayı 6 farklı robot süpürge kullandım. Robot süpürgenin en ucuzu ya da en pahalısı ya da en işlevselinin bile, her ev için olmazsa olmaz bir ürün olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda robot süpürgeleri sınıflandıracak olursa, süpürgelerin 2 ana grubu var;

1) iRobot, Roborock, Xiaomi gibi süpürmekten çok “teknolojik” kısmına yatırım yapan firmalar. Malum Xiaomi teknoloji konusunda dünyadaki sayılı teknoloji firmalarından. Hem ürün çeşitliliği hem de ulaştığı mükemmel yetenekleri ile. 30 cm’lik yuvarlak bir cihazın ortasında çapına göre ufacık, 15 cm ölçüsünde bir fırça ve kenarıda dönen yetersiz bir fırça ile temizlik yapmaya çalışıyor. Gel gelelim, sadece 15 cm’lik kısmı süpürürken kenarda kalan kısımlara asla erişemiyor. Bu sebeple hiçbir zaman duvar kenarların kenarlarını ve köşelere hiç bir şekilde ulaşamıyor. Buna dayalı olarak da süpürme süreleri beklenilenden çok fazla uzun oluyor.

2) Neato ve Dyson Robot Süpürge gibi süpürme konusunda kendisini kanıtlamış markalar. Neato, D şeklinde 35 cm’lik bir cihaz düz kenarındaki kocaman fırça sayesinde harika temizliyor. Fakat akıllı kısmı birazcık geriden geldiği için Neato D7 hariç hepsinde çeşitli özellikler eksik kalıyor. Bence Neato bu konuda Dyson’a göre yine yetersiz kalıyor. Dyson ise hem çok akıllı hem de inanılmaz kabiliyette bir süpürme özelliğine sahip.

Dyson Robot Süpürge Avantajları

Ayrıca boyutunun küçük olması sebebiyle her köşeye, sandalye aralarına, ulaşılması zor yerlere çok rahat girip çıkabiliyor… En büyük dezavantajı ise küçük boyutundan ötürü, küçük bir bataryaya sahip olması. Bu da ürünün şarjının çabuk bitmesi sebep oluyor. Ayrıca yine ürünün ebadının küçük olmasından ötürü, haznesinin hemen dolması da dezavantajları arasında yer alıyor. Bunun dışında ilk kullanımlarda aptal bir dolaşım şekli var. Bu sadece Dyson 360 Eye Robot Süpürgeye has bir şey değil aslında. Zaman içerisinde evi öğrenip süpürme süresi kısalıyor ve daha akıllı gezmeye başlıyor.

Dyson Robot Süpürge İncelemesi ve Yorumları Ev Elektroniği
Dyson Robot Süpürge İncelemesi ve Yorumları

24 cm’lik minicik bir cihaz için en iyi süpürmeyi yapıyor oluşu oldukça ilginç. Yüksekliği diğer cihazlardan en fazla 1-2 cm fazla, ama inanın bir problem teşkil etmiyor. Bu benim benim için büyük bir sorun teşkil etmedi. Boyundan dolayı giremediği hiç bir yer de olmadı. Amacınız süpürge satın almaksa ve dar sandalye araları, ufak tefek köşeler, girintiler varsa ve iyice süpürülsün istiyorsanız kesinlikle Dyson Robot Süpürge almalısınız.

Dyson Robot Süpürge Yorumları

Bu ürüne ait yorumların %95’i olumlu. Bir kaç olumsuz yorum okudum. Bu okuduğum yorumlarda genellikle insanların halı püskülüne takıldığını yazıyordu. Ya da yüksek ipli halılarda sonucun hüsran olduğunu falan. Aslında normal bir olay ama herkes her şeyin her zaman mükemmel olacağını düşünür ve öyle ister.
Netice de her evin yapısı bir değil. Zemin türü aynı değil. Bir çok etken var bu ürünün çalışmasına etki edecek veya edebilecek. Bunları da göz önünde bulundurmak gerekli.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu yazıda sizlere genel olarak 6 farklı marka içerisinden kendi testlerimize dayanarak cevap vermeye çalıştık. Bizim şahsi görüşümüz Dyson

Şuandaki piyasa fiyat 2021 Ekim ayı itibariyle 7000₺

Dyson markasına bir Alman Teknolojisi eseridir...

Tenceres

2000 Yılından beridir bilgisayar ile ilgilenen ve her geçen günde ilgisi artan, enerjisi azalmayan bir bilgisayar aşkım var. Bunu da çeşitli kategorilerde siteler yaparak insanlara yararlı olmaya çalışıyorum. Umarım bu kez, size yardımcı olmuşumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu