Düdüklü TencereTencere

Düdüklü Tencere Modelleri

Bu yazımızda sizler için seçtiğim düdüklü tencere modellerini inceleyeceğim.

Düdüklü tencere mutfağınızda ki vazgeçilmez bir araç olmalı. Çünkü düdüklü tencereler yemekleri çok daha hızlı şekilde pişirmenize yardımcı olur ve bunu yaparken lezzetten asla ödün vermemenizi sağlar. Düdüklü tencereler, buhar sayesinde yemeklerin besin değerlerini ve lezzetini bozmadan pişirmesini sağlayan ürünlerdir. Düdüklü tencere denilince akla birçok marka ve onların düdüklü tencere modelleri geliyor.

Tefal Düdüklü Tencere Modelleri

Tefal Clipso Minut Easy Düdüklü Tencere Modeli

Düdüklü Tencere Modelleri Düdüklü Tencere Tencere
Tefal Clipso Minut Easy Düdüklü Tencere  Modeli

Tefal’in sunmuş olduğu Clipso Minut Easy Düdüklü Tencere düdüklü tencere modeli en çok satanlar arasında yer alıyor. Fiyatı diğer modellere nazaran daha uygun. “Bana uzun yıllar sorun çıkarmayacak bir düdüklü tencere olsun” diyorsanız tam size göre. Ayrıca ürün paslanmaz çelik ve tencere bölümü 10 yıl garantili olarak satışa çıkmakta. Ürünün 4.5 LT, 5 LT, 6 LT ve 7.5 LT seçenekleri bulunuyor.

Clipso Minut Easy Düdüklü Tencere modelinin öne çıkan bazı özelliklerini listelememiz gerekirse;

  • Tek elle kolayca açma ve kapama yapılabilmesi
  • Tefal klasik tencereye kıyasla 2 kata kadar daha hızlı pişirmesi
  • Kapak ve lastik hariç olmak üzere bulaşık makinesinde yıkanabilmesi
  • 5 ayrı güvenlik sisteminin bulunması

  Gelelim fiyatına.. Tefal Clipso Minut Easy Düdüklü Tencere modeli fiyatları 1.950 – 2.500 TL arasında seyrediyor. LT göre fiyatın değiştiğini tabi ki hatırlatalım.

  Tefal Clipso Minut Easy Düdüklü Tencere Yorumları

  • Akşamdan ıslatılmamış nohutu 30 dakika da pişirdi. Beğendim. Ama 4 kişiden fazla aileler için biraz küçük gelebilir.
  • Tefalin diğer düdüklü tencerelerine göre çeliği baya ince ama en az onlar kadar hızlı pişiriyor. Ben memnun kaldım. Tam bir fiyat / performans ürünü. Tavsiye ederim.
  • Aaa çok iyi, iyi ki aldım diyebileceğim bir ürün markası Tefal değilde X bir marka olsa para verip almazdım. Yine de mutlu etti, çeliği ince olmasına rağmen 6 kişilik kuru fasülyeyi 30 dakika da hazır etti.
  • Üçüncü kullanışım kuşbaşı eti 20 dakika, ıslatılmış nohutu 15 dakika haşladım. Nohuta fazla geldi, ete 5 dakika daha istermiş. Ancak güvenlik konusunda içim rahat kullanıyorum. Teşekkür ederim.
  • CE belgesi olan bir basınçlı kap bu yani emniyet konusunda içiniz rahat olsun. Eski tefallerle kıyaslamayın onlar çok ama çok kalın çeperlere sahipti, bu ise ince çeperlere sahip ama kesin olarak emniyetlidir. CE belgesi kolay alınabilen bir şey değil. Kullanımı ise son derece kolay.

  Tefal Nutricook+ Plus Düdüklü Tencere Modeli

  Düdüklü Tencere Modelleri Düdüklü Tencere Tencere
  Tefal Nutricook+ Plus Düdüklü Tencere

  Sizler için seçtiğim Tefal’in bir başka düdüklü tencere ürünü olan Nutricook+ Plus ürününü tanıtmak istiyorum. Tefal düdüklü tencere modelleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alan ürünün fiyatı 3.400 TL – 4.000 TL arasında değişiyor. Ürünün özelliklere göre bakacak olursak bu fiyat skalasında bence tercih edilebilir bir model. Ürün 6 LT seçeneğiyle karşımıza çıkıyor.

  Nutricook+ Plus Düdüklü Tencere modelinin öne çıkan bazı özelliklerini listelememiz gerekirse;

  • 4 farklı özel pişirme programı
  • 6 farklı güvenlik noktası
  • Pişirme zamanlayıcısı
  • Tek elle kolay açma ve kapama

  Tefal Nutricook+ Plus Düdüklü Tencere Yorumları

  • Tefal yine şaşırtmadı. Çok memnun kaldık. Sızdırma yapmaması ve pişirme zamanlayıcısı olması işimi çok kolaylaştırıyor. Tavsiye ederim.
  • Herkeste olduğu gibi düdüklü korkumuz vardı ama bu ürün yaklaşık 3-4 aydır kullanıyoruz. Herhangi bir sorun çıkarmadı ayrıca pişirdiğimiz her yemek aşırı lezzetli oluyor. Zamanlayıcısı olması kullanımı ve pişirme sürelerini çok kolaylaştırıyor.
  • Tefal bu düdüklü tencerede bir numara. İşini çok güzel yapıyor. Tavsiye ederim. Yanında gelen pişirme tarifleri kitapçığı da çok yardımcı oluyor. Bu ürünün sırrı, süreyi yarı yarıya düşürmesi. Örneğin 3 saatte pişen bir yemek 1.5 saatte pişer. 2 saatte pişen 1 saatte, 30 dakikada pişen de 15 dakikada. Bu süreci bilerek kullanın. Dijital saati ise on numara, size ne zaman müdahale etmeniz gerektiğini bildiriyor. Kapağını da uyuşuk kapatmayın, dikkatli davranırsanız hatasız kapanıyor.

  Karaca Düdüklü Tencere Modelleri

  Karaca Vitola 4+6 Düdüklü Tencere Seti Modeli

  Düdüklü Tencere Modelleri Düdüklü Tencere Tencere
  Karaca Vitola 4+6 Düdüklü Tencere Seti

  Karaca’nın en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan Vitola 4+6 Düdüklü Tencere Seti modeli 1.599 TL satış fiyatıyla öne çıkıyor. Paslanmaz çelik gövde malzemesinden üretilen ürünün 2 yıl üretici garantisi bulunuyor. Üründe bulunan pişirme programları yemek yapmayı çok daha kolay hale getiriyor. Ayrıca ürünün 6+8 L modeli de bulunuyor.

  Vitola 4+6 Düdüklü Tencere Seti modelinin öne çıkan bazı özelliklerini listelememiz gerekirse;

  • Pişirme programları sayesinde et, balık, baklagil ve sebzeleri pişirirken ısılarını düzenler. Böylece gıdaların lezzetleri korunmuş olur.
  • Ergonomik açma kapama sistemi kolay, hızlı ve güvenilirdir.
  • Geliştirilmiş taban sistemi sayesinde eşit ısı dağılımı sağlar, indüksiyon ocaklara uygundur.
  • Değiştirilebilir kapak sayesinde %70 enerji tasarrufu.

  Karaca Vitola 4+6 Düdüklü Tencere Seti Yorumları

  • 15 dakikada yemeğimiz hazır hale geliyor. Zaman ve enerji tasarrufu harika denilebilecek düzeyde. Tavsiye ediyorum.
  • Tencereyi geldiği gibi kullandım. Kapağı iyi, kapatınca hiç bir sorun olmuyor. Ben memnun kaldım.
  • Önceki tenceremiz Karaca’ydı ama 3 litreydi. Yetmediği için bunu aldık. Karaca ve bu kapak sisteminden şaşmayın. Ben çok araştırdım. Karaca’dan memnunum alacak olsam yine Karaca alırım.
  • Ürün beklediğimden çok daha iyi çıktı. Çizik ya da göze gelecek herhangi bir kusuru yoktu. Deneme yaptım, güzel bir şekilde pişiriyor ancak düdüklünün rakamlı ayar kısmı olması gerekenden çok daha gevşek. Sağa sola aşırı derecede çok boşluk var insan biraz daha tok bir hissiyat arıyor.

  Korkmaz Düdüklü Tencere Modelleri

  Korkmaz Turbo Düdüklü Tencere 7 LT Modeli

  Düdüklü Tencere Modelleri Düdüklü Tencere Tencere
  Korkmaz Turbo Düdüklü Tencere

  Korkmaz Düdüklü Tencere modelleri arasında fiyat / performans açısından en çok tercih edilen ürünlerden biri olabilir. Herhangi bir yardımcıya ihtiyacım yok, programlarla uğraşamam, fiyatı da ucuz olsun diyenler işte tam size göre bir ürün. Şu anki fiyatı 620 TL olan Korkmaz Turbo Düdüklü Tencere, farklı hacimlerde de modelleri bulunuyor. Fiyat 7 LT modeli için internette satışa sunulan ortalama baz alınmıştır.

  Korkmaz Turbo Düdüklü Tencere 7 LT Yorumları

  • Defo olmadığı sürece gayet kaliteli ürün. 7 LT bekar veya az baklagil pişireceklere fazla gelebilir. 5 LT modeline yönelmenizi tavsiye ederim. Mısır, tavuk, uzun kemik için ideal boydadır.
  • Ürün orijinal ağırlığı tabanı fiyatına göre bence iyi. Kullanmadım henüz ama bir problem yaşayacağımı zannetmiyorum. Büyük kemikleri kaynatmak için 7 LT küçük kalabilir, test etmedim. 6 kişiye çok rahat yemek pişirebilirsiniz.
  • Tek kelimeyle efsane diyorum 🙂 Yıllardır eziyet çekiyormuşum meğer. Kardeşim çeyizi için almıştı kullandıktan sonra o kadar tavsiye etti ki dayanamadım ben de aldım ve aşırı memnunum. Pişirme süresi oldukça kısa, içinde de pişirme önerileri için minik bir kitapçık da bulunuyor. Hangi gıdayı kaç dakika pişireceğiniz de yazıyor.

  Güzel düdüklü tencere modelleri bulduğumda güncelleme yapacağım, takipte kalın.

  ] }

  Tenceres

  2000 Yılından beridir bilgisayar ile ilgilenen ve her geçen günde ilgisi artan, enerjisi azalmayan bir bilgisayar aşkım var. Bunu da çeşitli kategorilerde siteler yaparak insanlara yararlı olmaya çalışıyorum. Umarım bu kez, size yardımcı olmuşumdur.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Başa dön tuşu